Menu

Výsledky Finále 3x3 basketbalovej ligy v Trenčíne

11.9. 2022 v nedeľu sa uskutočnilo finále 3x3 basketbalovej ligy v Trenčíne. Hoci počasie nedovolilo odohrať turnaj vonku na 3x3 ihrisku, v mestskej športovej hale v Trenčíne si diváci mohli vychutnať veľa vyrovnaných a napínavých 3x3 zápasov vo všetkých kategoriach.

Pre nepriaznivé počasie sa turnaj presunul hneď ráno do športovej haly v Trenčíne. Najlepšie družstvá, ktoré odohrali štyri kolá 3x3 basketbalovej ligy sa prebojovali až do nedeľného finále. V kategórií U12 Mix sa najviac darilo družstvu s Topoľčian, ktorí obsadili prvé dve miesta. Domáce družstvá 3x3 Trenčín skončili na 3. a 4. mieste. V kategórií U15 vo veľmi vyrovnanom finále nakoniec vyhrali chalani z Nových Zámkov, ktorí porazili domáci team 3x3 Trenčín U15 o jeden bod 9:8. V kategórií U18 si prvenstvo vybojovali chalani z družstva Tabličkári, ktorí tentokrát suverénne vyhrali 17:12. V kategórii Muži open sa do finále prebojovali dve najlepšie družstvá celej ligy družstvo AOS 3x3 a domáce družstvo Čistiaci Prostriedok. Domáci Čistiaci Prostriedok prehral tesne o 2 body vo veľmi vyrovnanom a divácky atraktívnom finále celej ligy. Najviac bodov a najlepším hráčom 1.ročníka 3x3 ligy sa stal Michal Kováč z domáceho družstva 3x3 Trenčín, ktorý celkovo dosiahol 117 bodov. Individuálnu súťaž v streľbe na kôš so šestky vyhral Marko Kvasaj z Topoľčian a streľbu spoza trojky vyhral strelou skoro od polovice ihriska "money ball" Filip Mrázik z 3x3 Trenčín.

Hodnotenie organizátora turnaja Tomáša Vavra: 1.ročník 3x3 basketbalovej ligy v Trenčíne celkovo hodnotím veľmi pozitívne. Okrem finále sme všetky turnaje odohrali vonku na novom 3x3 ihrisku s hudbou a zaplnenou tribúnou. Okrem hráčov z domáceho klubu 3x3 Basketball Trenčín sa celkovo 3x3 ligy zúčastnilo 180 hráčov a hráčiek nielen zo Slovenska, ale ja z Mexika, Ukrajiny a Česka. Veľmi ma tešil záujem detí, v hľadisku povzbudzujúcich rodičov, ale aj emotívnych trénerov. Veľká vďaka patrí nášmu dlhodobému partnerovi spoločnosti Danfoss Power Solutions a.s., z Považskej Bystrice, ktorý nám finančne pomáha zabezpečovať výchovu budúcich 3x3 basketbalistov. Taktiež veľká vďaka patrí partnerom ako MCD s.r.o. Medzinárodná doprava a špedícia, Nadácií SPP, mestu Trenčín, Trenčianskemu samosprávnemu kraju,  spoločnosti Go to media.  Nesmiem zabudnúť na mediálnu propagáciu a podporu od Square TV a všetkých partnerov, ktorí materiálne podporili všetky turnaje. Už teraz sa teším na ďalší ročník a verím, že nájdeme ďalších partnerov, aby sme podobný turnaj mohli zorganizovať aj v zime a posúvali tak 3x3 basketbal každý rok na vyššiu úroveň, aby tento nový olympijský šport prilákal čoraz viac detí.

Tu nájdete: Fotky a všetky výsledky z finále 3x3 basketbalovej ligy v Trenčíne.