Menu

3x3 Trenčín Kids cup SBA TOUR 2020

3x3 SBA Tour pod hradom Matúša Čáka v Trenčíne

V sobotu 8.8.2020 sa v Trenčíne pri OC Laugarício konala posledná zastávka 3x3 SBA Tour pred veľkým finále v Bratislave, ktoré je naplánované na 15.8.2020 pred Euroveou.

S prípravami na turnaj sa začalo už v piatok, keď sme všetci spoločne celá 3x3 akadémia pomáhali zložiť a pripraviť ihriská, na ktorých sa v sobotu uskutočnil veľký 3x3 SBA turnaj. Deti mali skladanie ihrísk aj v rámci tréningu, keďže mali možnosť si na nich potom aj zatrénovať a pripraviť sa na sobotu.

3x3 Basketbalová Akadémia Trenčín v spolupráci s 3x3 SBA nezabudla ani na najmenších a pripravila na turnaji pre nich dve kategórie, a to U11 MIX a U15 MIX. V týchto dvoch kategóriách sme mali zastúpenie troch tímov z 3x3 Akadémie Trenčín. 3x3 Akadémia TN U11 v zložení Grácova A., Horný M., Stoian N., Trnka A. (Mesiarkin A.), ktorí skončili na peknom 2. mieste. V tejto kategórií vyhrali chlapci z West Coast streetball klub z Nového Mesta nad Váhom.
3x3 Akadémia TN U14 Lajčiak F., Lajčiak M. Sabadka D. a Šintal M. sa umiestnili na 7. mieste a 3x3 Akadémia TN U15 Bobošík O., Guza M., Hrotko M., Kadlecay M. a Mokráň M boli umiestnení o dve priečky vyššie a to na 5. mieste. Vo finále U15 Mix sa stretli družstvá Iskra Svit a Prievidza Basketball. Z celkového víťazstva sa nakoniec tešili hráči z Iskra Svit, keď vyhrali 7:3.

Nevynechala sa samozrejme ani ELITE kategória, ktorá bola nabitá TOP družstvami zo Slovenska, Česka, Poľska aj Rakúska. Aj tu sme mali zastúpenie v podobe našich trénerov z 3x3 akadémie Trenčín, ktorí hrávajú za nestarnúci tím Čistiaci prostriedok a to Mrázik R. a Vavro T. Aj napriek silnej konkurencii obsadili celkovo pekné 5. miesto.
Turnaja v Trenčíne vo všetkých kategóriách sa zúčastnilo až 54 družstiev. Veľké množstvo kvalitných 3x3 tímov, ktoré si zahrali aj World tour. Napríklad české družstvo 3x3 Humpolec, ktorý nakoniec aj celú ELITE kategóriu v Trenčíne vyhrali, keď v napínavom finále zdolali aktuálnu slovenskú jednotku v 3x3 basketbale Meferes Prievidza Su&a.
Aj tí najmenší sa mali možnosť prizerať a priučiť sa od tých najlepších a vidieť vysokú hernú úroveň 3x3 basketbalu.

Veríme, že ich takáto skúsenosť motivovala na sebe pracovať ešte viacej, spolu aj s nadšením pre trojkový basketbal, v ktorom budú chcieť len a len napredovať v našej 3x3 akadémií v Trenčíne. Na záver by sme sa radi poďakovali rodičom, ktorí nám na turnaj prišli pomôcť a pomáhali nám počas celého turnaja. Rovnako by sme sa radi poďakovali všetkým, čo sa na turnaj prišli pozrieť a povzbudzovať, lebo aj práve kvôli vám na celom turnaji panovala skvelá atmosféra od prvého až do posledného zápasu. Veľká vďaka patrí 3x3 SBA, že Trenčín zaradilo do slovenskej tour a samozrejme OC Laugaricio, že nám poskytlo priestor pre postavenie ihrísk. Veríme, že sa čoskoro uvidíme s deťmi na ďalšom skvelom 3x3 turnaji alebo v našej 3x3 akadémií v Trenčíne, dodal spoluorganizátor Tomáš Vavro.