Menu

Chlapci U15 z Trenčína vyhrali 3x3 SBA Sereď Cup 2020

V piatok 10.7.2020 sa uskutočnil prvý 3x3 turnaj v Seredi v rámci SBA tour pre deti do 15 rokov.

Turnaj 3x3 pod názvom Sereď Kids cup 2020 sa uskutočnil na oficiálnych 3x3 ihriskách na Námestí Slobody v Seredi. Družstvá si zmerali sily v kategóriach do U15, U13 a U11 MIX. V každej kategórií sme mali aspoň jedno družstvo. Najviac sa darilo chlapcov v hlavnej kategórií U15, kde porazili všetky družstvá a stali sa jednoznačne najlepším družstvom na turnaji. V rovnakej kategórií sme mali aj naše družstvo U14 chlapcov, ktorí nakoniec skončili na 5. mieste. V kategórií U13  nás reprezentovali dievčatá, ktoré skončili na 4. mieste a v kategórií U11 sme postavili naše najmladšie družstvo s vekom len 9 rokov, ktoré tiež skončilo na 4. mieste.

Tréner Tomáš Vavro: Na turnaj sme vycestovali so 4 družstvami v nových dresoch 3x3 Basketball Trenčín, ktoré chceli deti pokrstiť výhrami. Zápasy sa začali o 16.00 hod. na troch parádnych oficiálnych 3x3 ihriskách. Najviac sa darilo nášmu družstvu U15 v zložení (Guza, Bobošík, Kadlecay a Mokráň), ktoré vyhralo všetky zápasy na turnaji a skončili celkovo na 1.mieste v hlavnej kategórií. Hoci sa nám nedarilo tak dobre aj v ostatných kategóriách, turnaj nám ukázal chyby, na ktorých musíme popracovať a zlepšovať sa. Všetkým hráčom a hráčkam patrí môj obdiv a zároveň poďakovanie, keďže vonku bolo 33 stupňov a všetci makali do posledných síl. Touto cestou sa chcem poďakovať rodičom za podporu a povzbudzovanie ale aj organizátor za pekné podujatie a možnosť zahrať si na ich turnaji v Seredi. Nás čakajú ďalšie turnaje 3x3 po Slovensku, na ktoré sa už teraz naplno pripravujeme. Aj touto cestou by som pozval aj ďalšie deti z Trenčína a okolia, aby si tento nový olympijský šport prišli vyskúšať na naše tréningy 3x3 Basketball Trenčín, keďže jedna zo zástavok 3x3 tour bude aj v Trenčíne 8.8. pred OC Laugarício.

3x3    dievčatá   výsledky   U15U11   U14   zápas   zápas