Menu

Trenčania nakoniec bronzový na 3x3 turnaji v Kroměříži

V sobotu 12.6.2021 sa naši chlapci z 3x3 basketball Trenčín v kategórií U16 v zložení Matúš Šintal, Filip Mrázik a David Sabadka zúčastnili turnaja Detská 3x3 Tour ČBF v českom Kroměříži.

Upršané poobedné počasie nedovolilo odohrať zápasy detí na originálnych 3x3 ihriskách na výstavisku v Kroměříži a tak sa družstvá presúvali do telocvične. V skupine si chalani zahrali proti všetkým zúčastnením družstvám v tejto kategórií. O vyrovnanosti družstiev svedčí aj fakt, že až 3 družstvá mali po základnej skupine 2 výhry a 1 prehru. Nakoniec o poradí družstiev v skupine rozhodlo pravidlo dosiahnutia vyššieho počtu bodov. Bohužiaľ postup do finále nám ušiel o jeden kôš a tak sa chalani sústredili aspoň o boje o 3. miesto. V zápase o 3. miesto proti družstvu Žabiny sme jednoznačne vyhrali 8:3 a získali bronzové medaile. Vo finále sa stretli družstvá TJ Slávie Kroměříž a Bukyho borci, kde o víťazovi sa rozhodlo po predĺžení 13:11 v prospech domácich chlapcov.

V individuálnej hráčskej súťaži (streľba spoza trojkového oblúka) sa zúčastnili za náš klub hráči Filip Mrázik a Matúš Šintal. Matúšovi sa podarilo prebojovať do finále, kde nakoniec aj vyhral a získal ocenenie pre najlepšieho trojkára.

Tréner Tomáš Vavro: Trochu ma mrzí a asi aj chalanov, že si nezahrali finále, ale aj o tom je 3x3 basketbal. Tešilo ma ako sa chalani herne dopĺňali a spolupracovali na ihrisku. Myslím si, že na prvý turnaj v tomto roku to bola dobrá skúsenosť a verím, že ich to motivuje ešte viac spolu trénovať.