Menu

Finalový 3x3 Tour Trenčín bol plný vyrovnaných zápasov a zaslúžených víťazov

3x3 Basketbalový finálový turnaj sa odohral 6.8. 2023 v nedeľu v Mestskej športovej hale v Trenčíne vzhľadom na nepriaznivé upršané počasie. V zaplnenej malej športovej hale si diváci, hráči aj tréneri mohli vychutnať veľa vyrovnaných a napínavých 3x3 zápasov vo všetkých kategóriach.

Trenčianska 3x3 tour mala tento rok nový formát, kedy sa odohrali štyri 3x3 turnaje, pričom posledný augustový finálový 3x3 turnaj bol za dvojnásobok bodov v každej kategórií. Na turnaj sa mohlo prihlásiť hocijaké družstvo so 4 hráčmi vo svojej vekovej kategórií U12 Mix, U13 Mix, U15, U18 a mužskej kategórií. Družstvo, ktoré získalo celkovo najviac bodov v kategórií U18 a mužov, si vybojovalo miestenku na celoslovenský finálový 3x3 SBA TOUR do Bratislavy pri Eurovei, ktorý sa uskutoční pod hlavičkou SBA 12.8.2023. Tu už môže družstvo mužov postúpiť na najväčšie podujatie na svete 3x3 FIBA WORLD TOUR v Rumunsku.

Tento rok sme odohrali na trenčianskej tour celkovo 172 zápasov v 5 kategóriách a hráči celkovo získali 85945 bodov do celosvetového FIBA bodovania. V kategórií U12 Mix sa na nedeľnom turnaji darilo družstvu Basketland GIRLS, ktoré vo finále porazili domáce družstvo 3x3 Trenčín modrý. Tretie miesto si vybojovali dievčatá z družstva Slávia 1 z Trnavy. V kategórií U13 Mix vo finále potrápili dievčatá z družstva BK KLOKANI celkové víťazky MIBA girls. O tretie miesto sa zase pobili domáce družstvá 3x3 Trenčín Noviny a 3x3 Trenčín Sihoť, kedy si chalani z 3x3 Trenčín Noviny vybojovali 3. miesto na turnaji. V kategórií U15 to bola jednoznačná záležitosť pre urastených chalanov z Lob City, ktorí vo finále porazili BK Domov Topoľčany. Medzi zápasmi nám mohli hráči a hráčky ukázať aj svoje individuálne schopnosti v streľbe na kôš spoza šestky. V tejto súťaži sa najviac darilo Lívií Piscovej z BK KLOKANI. Zápasy pokračovali kategóriou U18, kde chalani z AOS U18 jednoznačne dominovali celý turnaj. Vo finále si poradili aj s domácim družstvom 3x3 Trenčín U18 a vyhrali svoju kategóriu. 3.miesto si vybojovali chalani z Prievidze pod názvom Ripcity, ktorí porazili tiež domáce družstvo 3x3 Trenčín U17. Aj tu prebehla medzi zápasmi individuálna súťaž, opäť v streľbe na kôš, ale spoza trojkovej čiary a jednou bonusovou strelou od polovice ihriska. Neskutočnú ruku predviedol Michal Guza z 3x3 Trenčín, ktorý premenil všetky možné strely a ako jediný získal maximálny počet 5 bodov. V mužskej kategórií boli vyrovnané a divácky veľmi atraktívne zápasy už v základných skupinách. Družstvo 3MB hoci jeden zápas prehrali v skupine vybojovali si finále, kde zaslúžene vyhrali s minuloročnými víťazmi AOS 21:8. Tretie miesto na turnaji si ukoristilo domáce družstvo a celkový víťaz tour Čistiaci Prostriedok.

Na konci turnaja prebehlo aj konečné vyhodnotenie po štyroch turnajoch 3x3 BASKETBALL TOUR TRENČÍN 2023. Postup na 3x3 SBA TOUR si v kategórií U18 vybojovali chalani z domáceho družstva 3x3 Trenčín U18 v zložení Matej Mokráň, Filip Mrázik, Matúš Šintál. Najlepším hráčom a ocenenie MVP získal v kategórií U18 Filip Pašek z družstva AOS U18. V mužskej kategórií si po 3 výhrach na turnajoch a jednom 3. mieste vybojovali postup tiež domáci Trenčania pod dobre známym názvom družstva Čistiaci Prostriedok v zložení Rasťo Mrázik, Tomáš Vavro, Matúš Skubeň, Tomáš Horváth. MVP ocenenie v mužskej kategórií získal Rasťo Mrázik z Čistiaceho Prostriedku. V kategórií U15 predviedli chalani z Lob city, v zložení Filip Kňaze, Henrich Karcz, Jozef Jursa, Simon Bucalo, výkon šampiónov, keď počas celej tour neprehrali ani jeden zápas a jednoznačne vyhrali celú tour. MVP turnaja kategórie U15 sa stal Jozef Jursa z Lob city. V U13 Mix to bola tiež tento rok jednoznačná záležitosť dievčat z družstva MIBA girls v zložení Hana Stachova, Lea Orsovicsova, Stelka Kolenova, Viktoria Kňazeová, ktoré vyhrali všetky 4 turnaje . Tu sa stala MVP hráčkou Viktoria Kňazeová z MIBA girls.

Hodnotenie organizátora turnaja Tomáša VavraV podstate sme odohrali oficiálny 2.ročník 3x3 basketbalovej ligy v Trenčíne avšak už pod názvom 3x3 Basketball Trenčín Tour 2023 s novým logom, novým systémom hodnotenia a postupu. Myslím si, že sme urobili veľký pokrok v organizácií a budúcom napredovaní tour, za čo patrí veľká vďaka všetkým ľudom, čo sa k tomu pričinili. Tak ako minulý rok, okrem finálového turnaja, sme všetky turnaje odohrali vonku na 3x3 ihrisku. Mňa najviac tešil ešte väčší záujem detí aj z iných miest o tento olympijsky šport a samozrejme zaplnená tribúna divákmi a rodičmi na všetkých turnajoch. Okrem hráčov z domáceho klubu 3x3 Basketball Trenčín sa 3x3 tour zúčastnili družstva z Trnavy, Stupavy, Zvolena, Topoľčian, Prievidze, Bratislavy, Ivanky pri Dunaji aj Martina. Hráči aj hráčky predvádzali nádherné výkony, za ktoré si neraz zaslúžili obrovský potlesk a obdiv divákov. Veľká vďaka patrí nášmu dlhodobému partnerovi, spoločnosti Danfoss Power Solutions a.s., z Považskej Bystrice a MCD s.r.o. Medzinárodná doprava a špedícia, ktorý nám finančne pomáha zabezpečovať výchovu budúcich 3x3 basketbalistov. 3x3 Tour tento rok podporil aj Trenčiansky samosprávny kraj, spoločnosti Go to media, Dobrota, OC Laugaricio, Tatrasvit, mesto Trenčín, kavovarzadarmo.sk a 3x3 Slovakia Basketbal. No nesmiem zabudnúť ani na mediálnu propagáciu a podporu od Square TV a všetkých ostatných partnerov, ktorí aspoň materiálne podporili všetky turnaje. Už teraz pripravujeme nové veci na ďalšiu tour, preto verím, že bude ešte lepšia a možno nájdeme ďalších partnerov, aby sme podobný turnaj mohli zorganizovať aj teraz v zime v športovej hale v Trenčíne.

Tu nájdete: Fotky a všetky výsledky z finále 3x3 basketbalovej ligy v Trenčíne.