Menu

Aj muži úspešne vstúpili do JM-ČBF

Cez víkend muži odohrali prvé zápasy v českej lige OP III. Jižní Morava proti družstvám Jiskra Kyjov "B" a TJ Spartak Hluk. Vo vynikajúcej atmosfére v Kyjove TJ Štadión Trenčín vyhral o 26 bodov. Zápas v Hluku bol vyrovnanejší a napínavejší, kedy sa rozhodlo o víťazovi zápasu v poslednej štvrtine.

10.10.2015 o 17.15 hod.
Jiskra Kyjov "B" - TJ Štadión Trenčín 46:72 /23:33/
Body: Nebus 18, Vavro 17, Vencl 12, Horváth T. 9, Švitel 9, Vida 4, Hudcovic 3, Németh 0, Horváth K. 0

Tréner Vavro: Na začiatok by som chcel pochváliť domácich organizátor ako usporiadali zápas. Štátne vlajky, hymny pred zápasom, zaplnená hala divákmi vytvorila zápasu veľmi dobrú atmosféru. Nám sa podarilo zachytiť začiatok zápasu, kedy sme po piatich minútach vyhrávali 0:13 avšak mladí šikovní hráči Kyjova sa nevzdávali a zápas sa snažili vyrovnať. Myslím si, že skúsenosťou sme zápas dotiahli s jednoznačným výsledkom o 26 bodov do víťazného konca. Myslím si, že veľa hráčov bude dlho spomínať na zápas a atmosféru v Kyjove.

11.10.2015 o 13.00 hod.
TJ Spartak Hluk - TJ Štadión Trenčín 49:57 /29:26/
Body: Vavro 23, Horváth T. 10, Vencl 9, Chlebana 9, Vida 3, Švitel 3, Mikolášek 0, Horváth K. 0,

Tréner Vavro: Trochu sa na nás prejavila únava z predchádzajúceho zápasu v Kyjove. Hrali sme proti vekovo skúsenejšiemu družstvu. Zápas bol vyrovnaný od začiatku až do konca. Obidve družstvá chceli vyhrať, avšak podarilo sa nám zvládnuť záverečnú štvrtinu. Za stavu 39:39 sme sa 6 bodovou šnúrou podarilo odtrhnúť od súpera, čo sa ukázalo ako rozhodujúce v posledných sekundách zápasu.